ספרים מומלצים לילדים

ערפלית – יוסף ש'

האם אנו מגשימים את משאלות לבנו כשאנו מתאהבים או שאנו שבויים בתפיסות שמרניות נטולות מעוף? 'ערפלית' ספרו של יוסף ש' ראה אור בהוצאת 'פיוטית', ובו ביטוי לדילמות ולקונפליקטים הקשורים בקיומה של האהבה.

בין שפע הספרים שיוצאים לאור אנו ממליצים להתייחס לספרו המקורי של יוסף ש'. המחבר רחוק מעולמה של הספרות ומספר על עצמו, שרכש את השכלתו מהאוניברסיטה של החיים. אף על פי כן חשוב לו להוריש את סיפור האהבה הדמיוני שכתב לדורות הבאים. בהוצאת 'פיוטית', בניהולה של שושנה ויג הוא מצא הכוונה וסיפורו הפך ליצירה ספרותית מובדלת ומובחנת מסיפורי אהבה אחרים.

הספר כתוב בטכניקה פוליפונית, ריבוי קולות. זהו סיפורו של אדם, שמתלבט מדוע אהבתו אינה מתממשת עד תום. הגיבור חש החמצה ובספר מבטא את כמיהתו לאותה אהובה מסתורית. זהו ספר ייחודי שנכתב באורח מקורי, את העריכה הספרותית ואת הדיבוב ערכה שושנה ויג כדי לשוות לספר עיבוד ספרותי.

בדרך מקורית עוצב הספר תוך שיתוף פעולה בין שושנה ויג ויוסף ש'. הסופר מבקש לשמור על חיסיון ואינו מעוניין בחשיפה. הוא מאמין שספר טוב יכול לזכות לחשיפה תקשורתית בזכות האמירה שיש בו. הספר מעלה סוגיה על המשכיות קיומה של האהבה כששני אנשים בוגרים מגיעים לגיל בו החיים עומדים להסתיים והם לא מממשים את הקשר, הגבר בסופו של דבר נעזב והאישה סובלת מגעגועים.

את הדמויות בספר כתב יוסף ש' ואת דמות המדובבת והתוהה/ תועה כתבה שושנה ויג. אין זה ספר רגיל המספר סיפור אהבה. הספר עוצב בעיצוב מקורי כשבין פרקי הספר שולבו שירי אהבה שכתב המשורר ואשר התפרסמו בספרו הקודם "שעות החסד" וגם שירי אהבה מימי הביניים של גדולי משוררינו. כל השירים  מבטאים צימאון וגעגועים של אוהב לאהובתו. את כריכת הספר איירה ענבל הולנדר, סטודנטית לאמנות בבית ברל. עריכה לשונית, יאיר בן־חור, עורך הלשון של הוצאת "פיוטית".

פנייה למחבר : "יוסף ש" josephs2612@gmail.com

ספרים מומלצים לילדים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן