אורלי אופיר מוסקונה, גננת, MA ייעוץ חינוכי ומדריכת הורים בשיטת מיינדפולנס, אמא, סבתא, נשואה לאריה. שיריה פורסמו באנתולוגיות שונות. זהו ספר הביכורים שלה.

ספר ביכוריה של המשוררת אורלי אופיר מוסקנה מאגד ס"א עמודי שירה לירית טהורה, כנה וחשופה לצד איורים מהפנטים שהולבשו והותאמו התאמה אישית למידות השירים על ידי האמן והמשורר אמיליו ולירוסו. הליריקה בשירת אופיר-מוסקונה היא בעלת גוון אקזיסטנציאליסטי מובהק, ובמסגרתה היא מתחקה אחר נפשה ואחר זיכרונות מימי ילדותה ונעוריה. למשוררת אין כל קושי לחשוף את היסוסיה, חולשותיה, ופחדיה מני ילדותה ועד ימינו, ומכאן גם ייחודו של הספר כספר אותנטי שנאמן לנפש האמן ואין הוא מבקש להתאים את עצמו להלכי רוח ולאופנות ספרותיות בנות חלוף.
בספר ניכרת בברור החותמת הרגשית והמרגשת שטבעה משפחתה של המשוררת בחייה ובכתיבתה, ובפרט ניכרת היטב השפעתו של אביה של המשוררת על כתיבתה הספרותית, שבעזרתה כך נראה היא במידה מסוימת גם שבה לתקשר איתו באופן דיאלוגי ומפייס, אך לעיתים גם באופן קונפליקטי ומהוסס. הכשרתה כגננת וכמטפלת בשיטת מיינדפולנס אף היא ניכרת בשירתה, דרך הרגישות והחמלה, שבה היא נוגעת בזיכרונות כואבים מן העבר, במשברים ובצלקות שנחרטו ונחרטים בנפש, וגם דרך האופן שבו היא בוחרת להתמודד עם תחושות ורגשות שמתעוררים בה בהווה, ואפשר שבהקשר זה לספר גם גוון תרפויטי, נטול יומרות ועשיר בניסיון חיים.

ד"ר ניקולא יוזגוף אורבך

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן