שרה שטרסברג-דיין נולדה במונטווידאו, אורוגוואי; גדלה בארגנטינה ועלתה לארץ ב-1975. בארגנטינה סיימה לימודיה בפילוסופיה כללית ובתורת התיאטרון באוניברסיטה הלאומית של בואנוס איירס. לימדה פילוסופיה באוניברסיטה זו והדריכה את סדנת המחזאים של אגודת הסופרים בארגנטינה. פרסמה בספרדית שלושה ספרי מחזות לפני עלייתה ארצה. מחזותיה הוצגו, שודרו ברדיו ובטלוויזיה וזכו לפרסים רבים.
ב-1987 זכתה בפרס אקו"ם על המחזות "בטן הלוויתן" ו"הגחלת" – שיצאו לאור (בתרגומה של טל ניצן) ב"רשפים", תל-אביב 1990.
ב-1988 קיבלה תואר דוקטור לפילוסופיה של האוניברסיטה העברית בירושלים. היא לימדה בחוגים למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובמכון שכטר למדעי היהדות בירושלים.
בארץ פרסמה עד כה שלושה ספרים בעברית: ב-1990 "בטן הלוייתן"-"הגחלת", הוצאת רשפים.
ב-1995 יצא לאור ספרה: "יחיד, אומה ואנושות –תפיסת האדם במשנותיהם של א.ד.גורדון והרב קוק, ספריית "הילל בן-חיים", הוצאת הקיבוץ המאוחד.
ב-2005 יצא לאור ספרה: "משם והלאה: מבחר מחזות", הוצאת עתון 77, תל-אביב.
בארץ פרסמה גם שישה ספרים בספרדית, האחרון: "יהדות והומניזם-אלישע בן אבויה", הוצאת דורגרף, תל-אביב, 2017. מהדורה שנייה בהוצאת "El Atico", רעננה, 2021.
—————————————–
היא פרסמה גם מאמרים רבים בעברית ובספרדית, בין מאמריה האחרונים: "עת משבר-מאין ולאן? הגות הקיום היהודי של אליעזר שביד", בתוך: עיוני תרבות- התחדשות החיים היהודיים במשנתו של אליעזר שביד, כרך א, כרמל, ירושלים, 2020.
"אחרי הרעש"- איחוד, שחרור רוחני והתחדשות", בתוך "אם נדע לבקש חיים"-אסופת מפגשים עם א.ד.גורדון, בעריכת נעמה שקד, כביש אחד, ירושלים, 2021.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן